Wrestling

# Name Grade
Colin Beever10
Dalton Brown11
Jerridan Burgess10
Lanna Coleman9
Townsend Crosby9
Jason Flint11
Chance Flores9
Ryan Gallager11
Patrick Gallagher9
Asaav Godbolt10
Ashaad Godbolt10
Jackson Maddox11
Blake Nash10
Julian Nimmons9
Miles Robinson10
Antonio Robinson11
Phoenix Sauter10
Aaron Sellers12
Hayes Smith11
Josiah Walsh12
Deyshawn White10
Bryson Williams10
Luke Williams11
Stacy Wilson12

Varsity Wrestling

DateOpponentLocationTime
11/30/22 Timberland/CrossWaccamaw High School6:00 PM
12/02/22 Lowcountry InvitationalWaccamaw High School6:00 PM
12/03/22 Lowcountry InvitationalWaccamaw High School9:00 AM
12/06/22 Lucy Beckham, P.S., SocasteePhilip Simmons High School6:00 PM
12/09/22 Rebel InvitationalEffingham County High School6:00 PM
12/10/22 Rebel InvitationalEffingham County High School9:00 AM
12/15/22 Region Duals, Aynor, Georgetown, LorisLoris High School6:00 PM
12/17/22 Hawk InvitationalHanahan High School9:00 AM
01/04/23 St. JamesSt. James High School6:00 PM
01/06/23 Coach Trapp DualsBattery Creek High School5:00 PM
01/07/23 Coach Trapp DualsBattery Creek High School9:00 AM
01/11/23 Region Duals, Aynor, Georgetown, LorisWaccamaw High School6:00 PM
01/13/23 Gator Bowl Round Robin DualsWewahitchka High School6:00 PM
01/14/23 Gator Bowl Round Robin DualsWewahitchka High School9:00 AM
01/17/23 Academic Magnet, EdistoAcademic Magnet High School6:00 PM
01/19/23 West FlorenceWest Florence High School6:00 PM
01/21/23 Lake City, N. Charleston, ConwayWaccamaw High School9:00 AM
01/27/23 Regional Individual TournamentAynor High School10:00 AM
02/04/23 1st & 2nd Round AAA State DualsTBD10:00 AM

# Name Grade
Colin Beever10
Dalton Brown11
Jerridan Burgess10
Lanna Coleman9
Townsend Crosby9
Jason Flint11
Chance Flores9
Ryan Gallager11
Patrick Gallagher9
Asaav Godbolt10
Ashaad Godbolt10
Jackson Maddox11
Blake Nash10
Julian Nimmons9
Miles Robinson10
Antonio Robinson11
Phoenix Sauter10
Aaron Sellers12
Hayes Smith11
Josiah Walsh12
Deyshawn White10
Bryson Williams10
Luke Williams11
Stacy Wilson12

JV Wrestling

No games found for 2019-jv-wrestling.

# Name Grade
Colin Beever8
Luke Brown8
CaptainIsaiah Cobbler8
Townsend Crosby7
Chance Flores7
Patrick Gallagher7
John Gomez5
Truman Miller8
Owen Patterson6
Phoenix Sauter8
Cole Shields4

B Team Wrestling

No games found for 2019-middle-school-wrestling.

Varsity

# Name Grade
Colin Beever10
Dalton Brown11
Jerridan Burgess10
Lanna Coleman9
Townsend Crosby9
Jason Flint11
Chance Flores9
Ryan Gallager11
Patrick Gallagher9
Asaav Godbolt10
Ashaad Godbolt10
Jackson Maddox11
Blake Nash10
Julian Nimmons9
Miles Robinson10
Antonio Robinson11
Phoenix Sauter10
Aaron Sellers12
Hayes Smith11
Josiah Walsh12
Deyshawn White10
Bryson Williams10
Luke Williams11
Stacy Wilson12

Varsity Wrestling

DateOpponentLocationTime
11/30/22 Timberland/CrossWaccamaw High School6:00 PM
12/02/22 Lowcountry InvitationalWaccamaw High School6:00 PM
12/03/22 Lowcountry InvitationalWaccamaw High School9:00 AM
12/06/22 Lucy Beckham, P.S., SocasteePhilip Simmons High School6:00 PM
12/09/22 Rebel InvitationalEffingham County High School6:00 PM
12/10/22 Rebel InvitationalEffingham County High School9:00 AM
12/15/22 Region Duals, Aynor, Georgetown, LorisLoris High School6:00 PM
12/17/22 Hawk InvitationalHanahan High School9:00 AM
01/04/23 St. JamesSt. James High School6:00 PM
01/06/23 Coach Trapp DualsBattery Creek High School5:00 PM
01/07/23 Coach Trapp DualsBattery Creek High School9:00 AM
01/11/23 Region Duals, Aynor, Georgetown, LorisWaccamaw High School6:00 PM
01/13/23 Gator Bowl Round Robin DualsWewahitchka High School6:00 PM
01/14/23 Gator Bowl Round Robin DualsWewahitchka High School9:00 AM
01/17/23 Academic Magnet, EdistoAcademic Magnet High School6:00 PM
01/19/23 West FlorenceWest Florence High School6:00 PM
01/21/23 Lake City, N. Charleston, ConwayWaccamaw High School9:00 AM
01/27/23 Regional Individual TournamentAynor High School10:00 AM
02/04/23 1st & 2nd Round AAA State DualsTBD10:00 AM

JV

# Name Grade
Colin Beever10
Dalton Brown11
Jerridan Burgess10
Lanna Coleman9
Townsend Crosby9
Jason Flint11
Chance Flores9
Ryan Gallager11
Patrick Gallagher9
Asaav Godbolt10
Ashaad Godbolt10
Jackson Maddox11
Blake Nash10
Julian Nimmons9
Miles Robinson10
Antonio Robinson11
Phoenix Sauter10
Aaron Sellers12
Hayes Smith11
Josiah Walsh12
Deyshawn White10
Bryson Williams10
Luke Williams11
Stacy Wilson12

JV Wrestling

No games found for 2019-jv-wrestling.

B Team

# Name Grade
Colin Beever8
Luke Brown8
CaptainIsaiah Cobbler8
Townsend Crosby7
Chance Flores7
Patrick Gallagher7
John Gomez5
Truman Miller8
Owen Patterson6
Phoenix Sauter8
Cole Shields4

B Team Wrestling

No games found for 2019-middle-school-wrestling.

Varsity Head Coach: Don Williams

Click to Email

Don Williams

Download 2019 Schedule


Thank You to Our Warrior Sponsors

Platinum Warrior Sponsors

Click to See All of Our Warrior Sponsors!